Zmiana uchwały Rady Miasta Nowy Targ ws wynagrodzeń dyrektorów szkół

15 czerwca 2022

W ferworze innych obowiązków zapomnieliśmy napisać wcześniej, że podczas XLI sesji Rady Miasta Nowy Targ zmieniono uchwałę Nr XXX/352/09 w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez Gminę Miasto Nowy Targ.

Bardzo cieszy nas fakt, że nasze argumenty trafiły do władz Miasta a wynik uzgodnień między Miastem a ZNP okazał się pozytywny i podniesiono dodatek funkcyjny dla dyrektorów nowotarskich szkół i przedszkoli.

Argumentowaliśmy, że jeżeli chcemy budować w Mieście dobrą i efektywną edukację, mieć sprawnie zarządzane szkoły i w pełni zaangażowanych dyrektorów, Rada Miasta musi podwyższyć dodatki funkcyjne dla kadry kierowniczej, co też się stało.

Warto także dodać, że na nasz wniosek podniesiony został dodatek funkcyjny dla nauczycieli pełniących funkcję opiekuna stażu.

Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w sprawę.