Apel do dyrektorów ws zakupu okularów

26 kwietnia 2021

W dniu dzisiejszym Oddział Powiatowy ZNP w Nowym Targu zwrócił się z apelem do dyrektorów szkół i placówek o dofinansowanie zakupu okularów korygujących wzrok dla potrzebujących pracowników.

Jest to teraz, w dobie pracy zdalnej, kwestia bardzo istotna.
Sprawę tę reguluje rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z dnia 1 grudnia 1998 r, w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.
Pracodawca, który zatrudnia pracowników do pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe, ma obowiązek zapewnić im, w razie potrzeby, okulary korygujące wzrok. Podstawą pokrycia kosztów zakupu okularów przez pracodawcę są badania okulistyczne, potwierdzone zaświadczeniem lekarza medycyny pracy.
W związku z powyższym bardzo prosimy wszystkich dyrektorów o przychylenie się do naszego apelu i ustalenie takich kwot refundacji zakupu okularów, aby umożliwiała zakup zgodny z zaleceniami lekarza.
Okulary