Apel OP ZNP ws testów na Sars-CoV-2

20 lipca 2020

W dniu dzisiejszym Prezes OP ZNP w Nowym Targu – Marcin Domin, w imieniu Zarządu zaapelował do włodarzy miast i gmin objętych działaniem Oddziału o podjęcie stosownych działań w celu przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich w celu zdiagnozowania obecności wirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników oświaty.

Poniżej pełna treść pisma:

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu zwraca się z wnioskiem do organu prowadzącego szkoły i przedszkola na terenie Gminy … o zagwarantowanie przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich w celu zdiagnozowania obecności wirusa SARS-CoV-2 wszystkim pracownikom zatrudnionym w tych jednostkach bezpośrednio przed rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021.

Mając na uwadze troskę o życie i zdrowie uczniów oraz pracowników oświaty w naszej ocenie koniecznym jest zagwarantowanie bezpiecznych warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w siedzibach placówek poprzez dokonanie badań lekarskich pracownikom. W związku z brakiem podjęcia takich działań przez Radę Ministrów, wnioskujemy do Pana jako organu prowadzącego o roztropne decyzje i zapewnienie sfinansowania takich badań w prowadzonych przez Gminę placówkach.

Covid