Obywatelska inicjatywa – „Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli”!

31 sierpnia 2021

INICJATYWA OBYWATELSKA
Pragniemy poinformować, że od jutra w przedszkolach, szkołach i placówkach powiatu nowotarskiego nasi przedstawiciele będą zbierali podpisy pod obywatelską inicjatywą „Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli”!
Dzisiaj nauczycielskie wynagrodzenia rozpoczynają się od stawek na poziomie płacy minimalnej i wielu nauczycieli rezygnuje z pracy z powodu zbyt niskich płac. Nasza propozycja polega na powiązaniu zarobków nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce. Dzięki temu pensja nauczycieli będzie rosła wraz z rosnącym PKB.
Przyjęcie propozycji ZNP oznaczałoby, że płaca zasadnicza nauczyciela dyplomowanego byłaby wyższa o ponad 1 tys. zł!
A oto konkrety. Według projektu ZNP, w 2021 roku kwota wynagrodzenia zasadniczego dla nauczyciela z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym wzrośnie o:
🔴 1122 zł w przypadku nauczyciela dyplomowanego
🔴 956 zł w przypadku nauczyciela mianowanego
🔴 842 zł w przypadku stażysty i nauczyciela kontraktowego.
Aby Sejm zajął się obywatelskim projektem należy zebrać minimum 100 tys. podpisów w ciągu trzech miesięcy!
Podpisz się pod obywatelskim projektem ustawy gwarantującym godne zarobki w oświacie!
Ulotka 1
Ulotka 2