Posiedzenie Komisji Oświaty i Kultury Rady Miasta Nowy Targ

19 maja 2021

W dniu wczorajszym (18.05.21) odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty i Kultury Rady Miasta Nowy Targ. Spotkanie miało na celu zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Nowym Targu z połączenia Szkoły Podstawowej Nr 3 i Przedszkola Nr 2.

Obecny na spotkaniu Prezes Oddziału Powiatowego ZNP – Marcin Domin zwrócił uwagę, że jeżeli Miasto chce tworzyć jeden Zespół z połączenia dwóch instytucji, a tym samym obciążyć przyszłego dyrektora dodatkowymi obowiązkami, to konieczna będzie także zmiana regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Miasto Nowy Targ. Regulamin ten nie był bowiem zmieniany od 2009 roku, a dodatki funkcyjne dla osób zajmujących stanowiska kierownicze w nim zawarte nie przystają już do obecnych czasów. Są zwyczajnie bardzo niskie, żeby nie powiedzieć żenująco niskie. Jeżeli chcemy budować w Mieście dobrą i efektywną edukację, mieć sprawnie zarządzane szkoły i w pełni zaangażowanych dyrektorów, Rada Miasta musi podwyższyć dodatki funkcyjne dla kadry kierowniczej.

UM NT